22 ürün bulunmuştur.

Gelin Buketi

Özel günlerin başında gelen düğünlerde gelin adaylarının hayal ettiği görünüme sahip olması için gelin buketi modelleri olmazsa olmaz bir yere sahiptir. Gelinlik, ayakkabılar, saç için kullanılan gelin tacı ve gelinliği tamamlama unsur olan gelin çiçeği gelinlerin büyük bir özenle seçtiği detaylar olarak karşınıza çıkar. Tercih ettiğiniz gelinlik modeli uzun yıllar hafızalara kazınabilecek güzellikte olsa bile, doğru gelin el çiçeği seçimi yaparak bütünsel olarak şık bir görünüm yakalamak, gelinliğin estetik görünümünü tamamlamak için yeterlidir.

Söz konusu çiçekler olduğunda, doğada tüm narin duruşu ile yer alan ve gelinlerin beklentilerini karşılayabilecek güzellikte olan, bu nedenle isminde gelin kelimesi geçen birçok çiçek modeli olduğu söylenebilir. Bu çiçeklere örnek vermek gerektiğinde; gelin damat çiçeği, ağlayan gelin çiçeği, gelin duvağı çiçeği, gelin teli çiçeği, gelin tırnağı çiçeği gibi modeller dikkat çeker. Adı geçen her bir çiçeğin ortak özelliği ise kültürümüzde düğün konsepti açısından çok önemlin bir yerinin olması ve evlilik sürecinde gelin çiçeğinin gelinlikle ve diğer tüm detaylarla uyumlu bir görünüm sergilemesidir.

En Özel Gününüze Gelin Buketi ile İmza Atın

Gelin çiçeği modelleri, satın alırken birçok farklı kriter göz önünde bulundurularak gelin adaylarının zevkine hitap edebilir. Gelin el çiçeği tercih ederken, gelinlik modeline ve rengine dikkat ederken, diğer yandan düğün konseptine de dikkat etmenizde fayda vardır. Bunlara uyumlu bir el çiçeği buketi, özenle hazırlanan gelin adayının beklentilerini karşılayan bir düğün merasimine imza atmasını sağlar. Bu bakış açısı değerlendirildiğinde, gelinlik ve gelin çiçeği düğünde etkili bir ahengin sahibi olacaktır.

Masa düzeni, mekân seçimi ve düğünün genelinde kullanılacak renklerin uyumu da son derece önemlidir. Mükemmel ve uzun yıllar akıllarda kalıcı olabilen bir düğüne imza atmak için her detayın birbiriyle uyum içerisinde olması gerekir. Son yıllarda düğün konseptinde daha minimal ve doğal tasarımların ön planda çıktığı söylenebilir. Yani rahatlık ve konfor gelin ile damat adaylarının hayalini kurduğu düğün konseptine uygun bir tercihtir. Birbirine uyum içerisinde hazırlanan ve geçiş tonlarının hâkim olduğu gelin buketine kuru dallar eklendiğinde, uzun saten kurdelelerle bağlayarak bir bütün oluşturabilirsiniz. Bu şekilde tasarlanan gelin çiçeği, gelinin düğün sonunda arkadaşlarına fırlatmaya kıyamayacağı kadar güzel bir görünüme sahip olacaktır.

Düğünün yapıldığı mevsim normallerine uygun bir çiçek tercihi yapmak, gelin çiçeği fiyatlarının daha uygun aralıklarda sunulmasını sağladığından, bütçenizi zorlamadan şık ve mis kokulu çiçeklere sahip olmanıza fırsat tanır. Ayrıca bu sayede düğün ortamında yaratmak istediğiniz zevkinizi yansıtan o atmosferi yaratmak konusunda en önemli yardımcınız olacaktır.

Düğün konsepti yerine sade bir nikah töreni yaparak sevdiğiniz insanla hayatınızı birleştirmek istediğinizde, dikkat çekici ancak sade bir gelinlik için en uygun tercih yapay gelin çiçeği modelleri olacaktır. Pastel tonların ağırlıklı olduğu çiçekler kullanılarak ortaya konulan gerçek görünümlü yapay çiçekler, zengin bir görsel oluşturmanızı sağlar. Özellikle uzun gelin çiçeği kurdelesi kullanıldığında bu tarz buketlerin çok daha dikkat çekici göründüğünü bilmenizde fayda vardır.

Gelin aksesuarları söz konusu olduğunda, çok önemli bir detay olarak bilinen gelin el çiçeği modelleri her sezon farklı alternatiflerle gelin adaylarının beğenisini kazanmaya devam eder. Birbirinden çeşitli model ve renk seçeneği kullanılarak tasarlanan gelin el buketi tasarımları canlı ya da yapay çiçekler kullanılarak ilgi çekebilir. Özellikle dantelli, tüllerin hâkim olduğu ve beyaz renginin masumiyetini yansıtan bir gelinlik modeline uygun el çiçeği buketi tercih etmek çok önemlidir. Canlı çiçekler kullanarak gelinliğin güzelliğini ön plana çıkabilen bir gelin çiçeği hayal ediyorsanız lilyumlar, leylaklar bir araya getirilerek hazırlanan gelin çiçeği modellerine şans verebilirsiniz.

Eğer kır düğünü konsepti ile evliliğe ilk adımı atacaksanız, gelin çiçeğinde farklı kır çiçekleri ve papatyalara yer verebilirsiniz. Bu iki masumiyeti yansıtan bitki çeşidi bir araya getirtildiğinde, kır düğünün eşsiz sadeliğini gelin buketine yansıtabilirsiniz. Bu gibi mevsime ve düğün konseptine uygun tercih edilen gelin çiçekleri, çok taze bir görünümün en önemli anahtarı olarak değerlendirebilir. İlgi çekici ve farklı gelinlik modelleri için ise rengârenk tomurcuk güllerden, orkidelerden ya da şakayık çiçeğinden tasarlanan bir gelin el çiçeği tasarlayabilirsiniz. Ayrıca sadece tek bir orkide dalını gelin çiçeği olarak kullanmak, zarif ruhunuzu ortaya koymak konusunda oldukça başarılı bir seçim olacaktır. Bu unutulmaz ve hayatınızın en özel günü olan düğününüzde her detayını göz kamaştırması ve fotoğraflara imza atmak için sizi ifade eden ve anlamlı olan çiçek modellerinden ilham alabilirsiniz.

Gelin çiçekleri son yıllarda farklı renk seçenekleri dâhil olsa bile, gelin adaylarının tercihlerine göre beyaz tonlarda olabilir. Geleneksel olan beyaz ve krem dışında daha canlı renklere ya da pastel tonlara şans vermek son derece uygun olabilir. Dramatik kırmızı ya da mor gibi cesur renk tonları kullanılarak tasarlanan gelin çiçekleri, gelin adaylarının kişisel zevklerini ön plana çıkarırken, düğün temalarını ifade etmeleri konusunda da yardımcı olur. Dolayısıyla renkli gelin el çiçeği modelleri düğün ortamını renklendirmek ve öne çıkarmak isteyen gelin adayları için çok ideal bir seçenek haline gelebilir. Gelin çiçeği rengi, çiftlerin sahip olduğu yaratıcılıklarına ve tercihlerine göre herhangi bir renk tonunda olabilir.

Gelin Buketi Fiyatları

Gelin buketleri, her gelin adayının kendine özgü zevkini yansıtmayı hedeflediği büyülü bir anın parçası olarak kabul edilmelidir. Bu yüzden gelin çiçeği tercihinde her detay onlar için çok büyük bir anlam ifade eder. Gelin el çiçeği rengi de bu detayların en başında gelir. Saflığı ve masumiyeti temsil eden beyaz ve krem tonları, geleneksel olarak yeni başlangıçları da temsil ettiğinden kullanılabilir. Bu yüzden beyaz gelin çiçekleri hala en sık rağbet edilen modeller olarak ilgi görmeye devam eder. Ancak günümüzde her şeyin değişime uğraması, el çiçeği buketinde de gelin adaylarının cesur davranarak farklı renklere yönelmesine fırsat tanır.

Pastel tonlar romantizme vurgu yaparken daha canlı renkler ise neşe ve enerjinin temsilcisi olabilir. Renk seçiminin düğünün temasına uygun olması, bütün olarak estetik bir görünüm elde etmeyi sağlar. Rüstik bir düğünde yeşil tonlarına ağırlık verirken, eğer deniz kenarında bir düğün yapacaksanız gelin el çiçeğinin mavi tonlarında olması tavsiye edilir. Sonuçta gelin çiçeğinin hangi renk olacağı ise gelin ve damat adayının duygusal bağına, kişisel tercihlerine, düğünün konseptine ve genel olarak sahip oldukları stil anlayışlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada unutulmaması gereken en önemli detay, gelin çiçeği renginin çiftlerin bu en önemli günlerine uyum sağlaması gerektiğidir.

Gelin çiçeği rengine karar veren çiftlerin bir diğer dikkat ettiği nokta ise gelin çiçeği modelleri ve fiyatlarıdır. Düğün bütçesini sarsmadan, iz bırakan ve kişisel zevklerine hitap eden mis kokulu çiçekleri el buketi olarak kullanmak istediklerinden, firma seçimi konusunda titiz davranmak avantaj sağlamaları açısından son derece önemlidir. Ancak bu sayede hayal ettikleri düğüne, gelin çiçeğine ve her türlü detaya sahip olarak unutulmaz bir özel gün yaşamak taze çift için mümkün hale gelebilir. Ateşgülü Çiçekçi, bu anlamda her bütçeye uygun birbirinden farklı renk ve model seçeneğinde gelin el buketi tasarımlarına bütçeye uygun ayrıcalıklı fiyat aralıklarında sahip olmanızı sağlar.

Gelin Çiçeği Söz Konusu Olduğunda Ateşgülü Çiçekçi Sizinle

Gelin çiçeği satın alırken, zarif ve aynı zamanda kaliteli bir görünüm elde etmek için tercih edilen firmanın birçok farklı seçeneği bir arada bulundurması gerekir. Bu sayede her zevke hitap eden nitelikli canlı ya da yapay gelin buketi modelleri arasından en doğru seçimi yapabilmek mümkün hale gelebilir. Ateşgülü Çiçekçi bu konuda üst düzey standartlara sahip canlı çiçek modellerini bir arada bulabileceğiniz profesyonel bir çiçek firması olarak karşınıza çıkar. Düğün, nişan, söz çiçekleri gibi gelin buketi gibi özel günlerinize anlam katan canlı ve yapay çiçek tasarımlarıyla sizde şimdi kaliteyi tercih edebilirsiniz.

Firma olarak önceliğimiz özel günlerinizde mis kokulu bitkilerin müthiş enerjisi ile yanınızda olabilmek olduğundan, web sitemizde göz atarak uzun yıllara dayanan çalışma tecrübesi ile bu kalitenin sunduğu gönül rahatlığını ifade edebilen çiçek tasarımlarına göz atabilirsiniz. Ateşgülü Çiçekçi, mis kokulu canlı çiçekler ve en özel günlerinize imza atabilecek çeşitlilikte seçkin tasarımlar söz konusu olduğunda, en güvenilir adres olmaya ve her an yanınızda olmaya devam ediyor.