Pinks Royal

Mevsime uygun en özel çiçek tasarımlar lilyumlar anastasia güllerden ve mini güllerden oluşan şirin özel tasarım çiçeklerimiz için online sipariş verebilirsiniz...

Şık tasarım luxury dizayn çiçek arajmanları ile ateşgülü çiçek sanati sevdiklerinize farklı çiçekler gönderin.

Canlı çiçekler mevsimine göre farklılık gösterebilir.

 

  • Malzemeler Lilyum Ortanca Anastasia Çardak Gül Mini Gül
  • Ürün Kodu 2540
Siparişi Oluşturun!
2000 ,00 TL (KDV dahil)
Ürün Detayları

Zambak veya gerçek zambak (Lilium), zambakgiller (Liliaceae) familyasının çiçek soğanıyla yetişen bir uzun boylu bir çiçek cinsidir bir çok gövde kökleri oluşturur her yıl gövde topraktan çıkarken yeni  kökler verir açtıktan sonra güzel kokular yayar.  Çiçekleri büyük, genellikle kokulu ve beyazlar, sarılar, portakallar, pembeler, kırmızılar ve morlar dahil olmak üzere geniş bir renk yelpazesine sahiptir şık ve zerafet timsali beyaz renkleri gösteriş olarakta göz dolruran bir çiçektir Pul yapraklar besin depo etmek üzere değişime uğramış yapraklardır tüüm pullar dip tablaya bağlıdır en iç pulun dip kısmında büyüme noktası bulunur özellikle gelin çiçeği olarakta çok kullanılır Tüm pullar dip tablaya bağlıdır en iç pulun dip kısmında büyüme noktası bulunur anavatanı asya ve avrupadır 49 çeçişt  Lilium asya böglesinde yetişir. çiçek familyasının gösterişli bir çiçeğidir  o kadar benimsenmiştir ki çoğu yerde zambak yani lilium görmek mümkündür. her mevsimde yetişen bir çiçek cinsidir doğrudan güneş ışığı alırsa çabuk açar oda sıcaklıgında ve serin ortamda rahatlıkla durabilir.

Anastasia çiçeği çoğunlukla beyaz bir renge sahiptir ama bir çok rengide mevcuttur. Yunan dilinde altın çiçek anlamıyla tanımlanır. Beyaz renkli krizantem çiçeği, bolluğu temsil eder. Sarı krizantem çiçeği; sevgi ve masumiyeti, pembe krizantem; şefkat ve sevgiyi, mor krizantem ise asaleti temsil etmektedir. gösterişli ve güzeldir çok koku vermez ama 1 haftadan uzun süre dayanabilir. kök sapları uzundur çiçek süslemelerinde çok kullanılır o kadar gösterişlidir ki tek başına bir anastasia buket yapılsa yeterlidir görsellik ve güzellik bakımından zengin çiçek familyasıdır.

Ortanca çiçeği Kokusu olmayan bu çiçeğin, renk çeşidi ve yapraklarının şekli itibarıyla güzel görünüşe sahip olduğu söylenebilir. Özellikleri dahilinde dünya çapında yetiştirilebilen bir süs bitkisi olarak bilinmektedir. pastel ton çiçeklerde ortanca çiçeği öne çıkar rengarenk çeşitleri vardır yetişirmesi kolay bir bitki halinde bile olabilir ev ortamında bile yetişen çiçektir hem bahçe hem süslemelerde oldukça yaygın kullanılan bir çiçektir.

Yorum Yazın
Üye Değil Misin?

%10 Yeni Üye İndirimiSiparişlerinde %10 indirim kazanmak için üye ol!