Pink Şakayık Cam Vazo Arajman

 Cam vazoda e n taze canlı süper ötesi kokusu ile  şakayık arajmanımız istedğiniz renklerde hazırlanabilir şık zarif  sevginizi ifade etmenin güzel bir örneği şakayık çiçeği...

muhteşem kokusu ile  sevdiklerinize bu asaletli zarif şık şakayık  çiçeği hediye etmek isterseniz ateşgülü çiçek sanatı online sipariş verebilirsiniz. 

''Çiçeğin sihirli dünyası '' 

 

Şakayık çiçeği renk çeşitliliği ile oldukça zengin bir skalaya sahiptir. Şakayık çiçekleri genellikle nisan ve mayıs aylarında çok fazla çiçek açarlar. Şefkati temsil eden şakayık çiçekleri Türkiye’de yaygın bir şekilde yetişmektedir. Pembe, sarı, beyaz, mor, kırmızı olmak üzere pek çok çeşidi bulunur. Çok yavaş büyüyen bir yapıya sahiptir. Çiçekleri genellikle yarı katmerli veya katmerli olarak karşımıza çıkar. Evlerde ve bahçelerde oldukça tercih edilir. 

Kök olarak soğanlı bir bitki olduğu için hem kolay yetişir hem de çoğaltılabilir. Genelde yüksek alanlarda yetişirler.

Şakayık Çiçeği Hikayesi

Şakayık çiçeğin hikayesi Yunan mitolojisine dayanmaktadır. Eski yunan döneminde ilaç tanrısının öğrenci olan Paeon hikayeye göre hocası tarafından ormana çiçek bulmaya gönderilmektedir. Paeon hamile olan kadınların çektikleri ağrıları azaltmak amacı ile şakayık çiçeğini aramaktadır. Fakat ilaç tanrısı kıskançlığı ile bilinir ve Paeon’u kıskanır. Bunu farkında olan Zeus ise Paeon’u korumak için onu şakayık çiçeğine dönüştürmüştür. Şakayık çiçeği olarak hayatına devam eden Paeon tüm hamile kadınların şifası olmuştur. Zeus sayesinde öldürülmeyen Paeon şifa veren bir çiçek olarak hayatına devam etmiştir. 

  • Malzemeler Cam Vazo Şakayık
  • Ürün Kodu 2528
Siparişi Oluşturun!
3500 ,00 TL (KDV dahil)
Yorum Yazın
Üye Değil Misin?

%10 Yeni Üye İndirimiSiparişlerinde %10 indirim kazanmak için üye ol!