Sevgililer Günü'nde Hangi Çiçek Alınmalı

        Sevgililer Günü İçin Hangi Çiçekler Alınmalı

    Her yıl 14 Şubat'ta kutlanan sevgililer gününün en sembolik hediyesi çiçeklerdir. Çünkü çiçekler ifade etmek istediğimiz duygularımızın tercümanı olurlar.

    14 Şubat yaklaşıyorken planlar da yapılmaya başlandı.. Kimileri başbaşa bir tatil planlarken, kimileri romantik yemek organize ediyor. Kimimiz ise evde sıcak bir atmosfer yaratmayı, sıcak yuvada geçirmeyi tercih ediyor. Plan seçenekleri çok olduğu kadar hepsinin olmazsa olmazı detayı çiçekler oluyor..Peki sevgililer gününde hangi çiçekler tercih edilmeli?

    Aslında tüm çiçeklerin ortak dili sevgidir. Yine de aşkımızı, tutkulu sevgimizi ifade edecek bazı simge çiçekler vardır..Sizler için seçenekleri bu yazımızda derledik.

    Sevdiğiniz kişinin çiçek tercihi burada çok önemli oluyor. Çeşitli çiçekler ile hazırlanan BUKETLER, ARANJMANLAR, KUTU ÇİÇEKLER ya da daha kalıcı olarak SAKSI ÇİÇEKLERİ, ORKİDELER, TERARYUMLAR tercih edilebilir..

        1. Çiçek Buketleri

  -Renkli Gül Buketleri

   Aşkın geleneksel sembolü olan kırmızı gül geçmişten bu zamana kadar farklı milletlerce “ilham kaynağı” olarak tanımlanmıştır. Aşkın ilhamı anlamından gelen kırmızı gül “Seni Seviyorum” demenin en romantik yoludur. Sevgililer Gününde en çok tercih edilen çiçek açık ara farkla kırmızı gül oluyor.Kırmızı gül ile ilgili yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

   Yine de tüm güller seni seviyorum demek için uygundur. Ve farklı renkli güller ile alışılmışın dışına çıkarak sevdiğiniz kişiyi daha özel hissettirebilirsiniz.

   Güllerin bir çok birbirinden güzel rengi vardır. Sarı, turuncu, beyaz, pembe...

   Hepsi de birbirinden güzel olan güllerden farklı renkleri bir araya getirerek de şık, renkli bir gül buketi sunabilirsiniz.

 

- Ayçiçeği Buketi

   Diğer bir adıyla “günebakan” çiçeği olan ayçiçeğinin hikayesi tutkulu bir aşktan gelir. Her sabah güneşe yüzünü dönen ayçiçeği akşam olduğunda boynunu büker. Sabahları yine güneş çıktığında yüzlerini güneşe dönerler. Bundan dolayı da ayçiçekleri “sana tapıyorum” anlamında sevgiliye sunulan tutkulu bir aşk çiçeği olmuştur.

   Belki yine alışılmışın dışında bir tercih olacaktır Ayçiçeği..Ama bu kadar anlamlı bir çiçeği 14 Şubat Sevgililer Günü'nde unutmak mümkün değil..

- Papatya Buketi

   Bir çok insanın aklına papatya diyince, ilk gelen 'seviyor, sevmiyor' yaprak falıdır.. Papatyalar saf sevgi, aşk anlamına geliyor.Dolayısıyla 14 Şubat Sevgililer Gününde tercih edilen bir çiçektir.

-Krizantem Çiçeği Buketi

   İnce dalları ve komplek çiçekleriyle güzelliği ifade eden krizantem çiçeklerinden oluşan bir buketle sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilirsiniz. Kasımpatı olarak da bilinen krizantem çiçeğini kırmızı renk tercih ederseniz tutku dolu aşkınızı ifade edebilirsiniz. Eğer açılmak için cesaret arıyor ve büyülü 14 Şubat Sevgililer Gününden yararlanmayı düşünüyorsanız sarı krizantemlerden oluşan bir buketi de tercih edebilirsiniz.

        2. Orkide

 

   Orkideler yeryüzünde açan ilk çiçek olarak bilinir. Bu sebeple anlam olarak da, böyle özel günlerde ‘gönlümde açan ilk çiçeksin’ mesajı vermektedir. Her daim Sevgililer Gününde ilk sıralarda yer alan Orkideler zarif, baş döndürücü güzellikleriyle, hediye eden kişileri mest etmektedir. Bir çok renk alternatifi olan orkideler aynı zaman uzun süreli, daha kalıcı bir çiçektir.

Ürünlerimiz
Telefon
Whatsapp
Sipariş Takip
Giriş Yap